Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman 
o školách: Bez emocí!

Pardubice – „Odmítám emotivní útoky a vystoupení na krajském zastupitelstvu. Debata musí být odborná a věcná," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

19.12.2013 1
SDÍLEJ:

Martin NetolickýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Ten se prý nehodlá smířit s tím, že by „kvůli nečinnosti kraje došlo k neřízenému zániku některých škol a důležitých oborů, zejména v ohrožených regionech kraje, jako je například Králicko".

Neudržitelný stav

Podle hejtmana není pochyb, že výrazný demografický pokles a nízká naplněnost v jednotlivých školách, která je doprovázená snížením finančních prostředků na platy učitelů ze strany státu, si vyžádají i další zásahy kraje.
„Stávající stav je neudržitelný. Jsem si vědom toho, že nutná optimalizace středního školství při dramatickém úbytku žáků je citlivou problematikou. Proto na počátku roku osobně navštívím nejvíce ohrožené školy. Zároveň požádám o svolání mikroregionů k dané problematice. Výsledkem musí být kompromis, který zabrání nekontrolovatelnému rozpadu oborové struktury," sdělil hejtman.
Ten považuje za správné o chystaných změnách jednat se všemi dotčenými stranami.

Jasno v únoru?

„Požádal jsem odbor školství, aby důvody těchto změn představil na dnešním zasedání zastupitelstva. Definitivně se rozhodneme až na únorovém jednání po dostatečném prodiskutování s řediteli a zaměstnanci škol, samosprávami a odbornou veřejností," uvedl Martin Netolický.

Pro další etapy optimalizace uložila rada kraje odboru školství zpracovat studii oborové struktury vývoje ve středním školství, a to na základě skutečností roku 2013.
Odbor studii předloží radě do 30. dubna 2014 a zastupitelstvu k projednání do 30. června. „Cílem opatření, která vzniknou v návaznosti na tuto studii, bude zachování oborové nabídky dostupné všem. Změny musí umožnit i lepší finanční ocenění učitelů a další zvyšování odborné úrovně učitelů, škol a jejich vybavení," uzavřel hejtman.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Fotbalová Fortuna národní liga: FK Pardubice -  FC Sellier & Bellot Vlašim.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice - Proti proudu času se lidé mohou vydat ve stejnojmenné archeologické expozici Východočeského muzea v Pardubicích.

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pardubice – Velkou pardubickou to neskončilo, dostihoví příznivci se mají na co těšit ještě tuto sobotu. Pardubickou dostihovou sezonu ukončí sedm dostihů.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení