„To se teprve uvidí," usmíval se v pátek Milan Němec při příchodu do volební místnosti na pardubickém Gymnáziu Dašická.

„Premiéra Othella je až příští víkend, a tak se teprve dostávám do figury. Jak by řekl herec Bolek Polívka, ještě mi koukají nohy ze zadku postavy," nastínil složitý proces zkoušení nové inscenace Milan Němec.

„Uvidíme, jestli nakonec bude platit replika, kterou říká Othello na začátku hry Jagovi: „Lepší je nechat tak"," poznamenal člen Východočeského divadla, který si prý zatím netroufne odhadnout, jestli letošní krajské a senátní volby budou spíše tragédií či divadlem se šťastným koncem.

Herec Milan Němec u volebZdroj: DENÍKPřipomněla mu snad předvolební kampaň divadlo? „Přiznám se, že jsem předvolební kampaň kromě billboardů, městské hromadné dopravy, potulky po městě a několika oživlých míst, kde se zástupci jednotlivých subjektů snažili o kontakt s voliči, moc nesledoval. Myslím však, že snad žádná z politických stran se nerozhodla pro nějakou show, která by připomínala divadlo. Na to by asi lidé ani moc neslyšeli," přemítal jeden z nejpopulárnějších herců v pardubickém divadelním souboru, který nechtěl prozradit, pro koho se nakonec rozhodl.

„Volba je pochopitelně tajná, ale ten, kdo chce, si určitě zjistí, koho jsem veřejně podporoval," vyjádřil se Milan Němec, jehož v pátek ráno pobavil s „volební" historkou jeho mladší syn při cestě do školy.

„Líčil mi, jak i u nich ve škole budou volby. On sice ještě nemá úplně přehled o tom, co všechno obnáší, ale velmi důrazně mi oznámil, že jestli na jeho židličce bude sedět komunista, tak nebude týden chodit do školy."

Janka Plešková