„Dnes dopoledne na jednání vedení akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje a vedení kraje rezignoval Tomáš Julínek na funkci ředitele nemocnic východní části Pardubického kraje,“ napsal hejtman v pátek na svém facebookovém profilu.

Důvodem je eskalace napětí mezi ředitelem Julínkem a zaměstnanci, které vedlo k výpovědím na některých odděleních. „Domluvili, že se k dnešnímu vzdá funkce ředitele tří východních nemocnic. Dlouhodobě jsme vzájemně vnímali některé problémy v komunikaci směrem k vedení společnosti, představitelům kraje, ale především samotným pracovníkům nemocnice od primářů až po technický personál. Ve východní části kraje se totiž právě v těchto dnech dozvídáme o výpovědích zaměstnanců a jsou avizovány případně i další odchody lékařů i nelékařů v klíčových profesích,“ pokračuje Netolický.

Podle hejtmana navrhl Julínek svůj odchod s okamžitou platností, s čímž představenstvo nemocnice souhlasilo. „Krajská samospráva spolu s představenstvem nemocnice bude vyvíjet maximální úsilí k uklidnění situace a zachování zdravotní péče v nezměněném rozsahu,“ ujistil pardubický hejtman.

„Naším hlavním úkolem je pacientům v kraji zajistit dostupnou a kvalitní zdravotnickou péči ve všech nemocnicích, a proto je nutné stabilizovat osobní vztahy a zajistit, že lékaři ve svých pozicích zůstanou,“ připojil se krajský zdravotní rada Ladislav Valtr.

O stabilizaci hovoří i vedení Nemocnice Pardubického kraje. „Vážíme si každého pracovního úvazku, zvlášť dnes, kdy se zdravotnictví potýká s nedostatkem personálu. Musíme proto nalézt koncepční řešení a především zklidnit situaci,“ dodal generální ředitel nemocnice a předseda představenstva Tomáš Gottvald.