Zdejší obecní úřad totiž zeje od poloviny září prázdnotou, starostka Lucie Panchártková i celé zastupitelstvo rezignovalo.

Obec čeká, až ministerstvo vnitra stanoví správce, který bude zajišťovat její základní „životní funkce", a to až do předčasných voleb, ve kterých si obyvatelé vyberou nové zastupitele. Ty však nebudou dříve než v únoru příštího roku.

Náhlý odchod celého vedení Černé ale vážně ohrozil konání jiných voleb, a to těch krajských, které probíhají ještě dnes do druhé hodiny odpolední.

Vše je připraveno

„Zastupitelstvo obce Černá u Bohdanče mělo sedm členů, z nichž šest podalo rezignaci. Žádný ze zastupitelů přitom nemá náhradníka, který by na uvolněný mandát nastoupil," vysvětlil už před časem ředitel krajského úřadu Jaroslav Folprecht. Sedmý zastupitel rezignoval ještě dříve než jeho kolegové. Jelikož obec se 19. září ocitla bez starosty, bez zastupitelů a obecní úřad neměl ani žádné zaměstnance, kteří by zajistili plnění úkonů před krajskými volbami, musel krajský úřad přenést všechny povinnosti spojené s volbami na Městský úřad Lázně Bohdaneč.

„Všechno pro krajské volby v Černé je připravené," ujistil ještě před začátkem hlasování o nové podobě hejtmanství tajemník Městského úřadu Lázně Bohdaneč Jaroslav Mrázek.

Volební místnost byla pro občany Černé otevřena 
v obecním úřadě, jak jsou zvyklí. Do stejného místa opět zamíří zřejmě v únoru, tentokrát kvůli hlasování 
o vlastní samosprávě.

2012: Východočeši

V roce 2012 přišlo o podobě krajského zastupitelstva spolurozhodnout 107 občanů Černé. S 27 procenty u nich zvítězili Východočeši, druzí byli komunisté.