Jediné léčebné lázně v Pardubickém kraji mají totiž co nabídnout i arabské klientele, která zdejším procedurám už nyní přichází na chuť.
„S léčebnými lázněmi jsme v těsném kontaktu a jsem rád, že jsem jim mohl zprostředkovat i tuto návštěvu. Spojili jsme ji s prohlídkou unikátních léčebných metod pohybového ústrojí i relaxačních procedur," uvedl radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj a evropské fondy Zdenek Křišťál a pokračoval: „V listopadu budeme spolu s prvním náměstkem hejtmana Romanem Línkem v lázních jednat o přípravě nových projektů, které by mohly využít evropské finance v příštím plánovacím období."

Po areálu lázní provedl velvyslance jejich ředitel Jiří Vitík. Ten by novou klientelu přivítal. „Musím ale říci, že naše lázně nebojují na rozdíl od jiných zařízení o záchranu. Naopak, připravujeme další rozvoj a pacientů nám přibývá. Už nyní k nám jezdí až dvacet klientů měsíčně také z arabských zemí."

Rozvoj lázní

Lázně se v poslední době zaměřují především na časnou rehabilitaci po operacích, zejména totálních endoprotézách, a po úrazech. „My nyní se především snažíme rozvíjet naše hlavní poslání – poskytovat kvalitní lázeňskou léčebně rehabilitační péči vy᠆užitím naší odbornosti, mnohaleté tradice, zkušeností a prokazatelných výsledků. K tomu nám pomáhají naše dva přírodní léčivé zdroje – slatina minerální voda," nechal se slyšet ředitel lázní.

Setkání se zúčastnila i starostka Lázní Bohdanče Květoslava Jeníčková: „Pro město je rozvoj lázní velice důležitý. Už proto, že jde o největšího místního zaměstnavatele. Navíc klienti přinášejí rozvoj i místním živnostníkům v obchodu a ve službách."