„Nakazila se jedna velká rodina při společné oslavě od jednoho z jejích členů, který se infikoval v jiném lokálním ohnisku na Olomoucku. Osm členů této rodiny žije na Chrudimsku, jeden pak na Pardubicku. Desátý nový případ je na tomto ohnisku nezávislý, a je z Pardubicka,“ uvedla krajská epidemioložka Olga Hégrová.

Na dotaz Deníku upřesnila, že rodina nežije v žádném větším městě na Chrudimsku, ale na na venkově. „Označila bych jejich bydliště za vesnici,“ dodala. Epidemiologové nyní trasují případné další kontakty nakažených. „Dnes z dalších testů žádní noví nakažení z okruhu tohoto ohniska už nevyšli. Opatrnost je ale na místě, uvidíme v dalších dnech,“ uvedla.

Počet aktuálně nakažených nemocí covid-19 tak přes víkend v Pardubickém kraji vyskočil ze 14 na 24, z toho jen na Chrudimsku je nyní nemocných podle hygieniků 11 lidí. Řečí suché statistiky, okres je tak v přepočtu na obyvatele čtvrtým nejpostiženějším v Česku, hned po Karvinsku, Frýdeckomístecku a Liberecku. Dokonce i Praha nebo Olomoucko je na tom lépe. Na Orlickoústecku jsou nyní tři pacienti, na Pardubicku osm a na Svitavsku dva.