Kandidáti ČSSD
1. Ladislav Effenberk
2. Jitka Dostálová
3. Miroslav Váňa
4. Václav Neubauer
5. Pavel Havíř
6. Jan Chvojka
7. Zdeněk Ešpandr
8. Jana Pernicová
9. Bohumil Bernášek
10. Jiří Rozinek
11. Miroslav Stejskal
12. Václav Kroutil
13. Radoslava Nováková
14. Ladislava Zelenková
15. Jan Ptáček
16. Marcela Jelínková
17. Jaroslav Lechnýř
18. Alena Mašková
19. Martin Macháček

Být každý den v kontaktu s voliči a přesvědčit je, aby netříštili své hlasy. To je plán ČSSD na následující tři týdny, které zbývají do předčasných sněmovních voleb.

„Máme ambici volby v Pardubickém kraji vyhrát. Myslím, že tu máme na co navazovat. Budeme se snažit voliče přesvědčit, aby své hlasy netříštili, protože po volbách potřebujeme silný mandát k sestavení vlády," vysvětlil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

S hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým se předseda sociálních demokratů shodl na tom, že budoucí vláda by měla být pro kraje především partnerem a ne soupeřem. Za jednu z hlavních priorit budoucí vlády považují sociální demokraté zdravotnictví. I proto Bohuslav Sobotka při své návštěvě kraje navštívil třeba Pardubickou krajskou nemocnici či Zdravotnickou záchrannou službu.

Návštěva letiště

„Zdravotnictví je pro nás priorita. Jsem rád, že v Pardubickém kraji se podařilo nemocnice stabilizovat," podotkl Bohuslav Sobotka.
„Kromě toho jsme ale navštívili i pardubické letiště, aby Bohuslav Sobotka viděl i příklad dobře fungující společnosti," sdělil Deníku Martin Netolický.

Netříštit hlasy

Předseda ČSSD nastínil také,  jak by si představoval situaci po předčasných volbách. „Našim projektem je jednobarevná vláda. Neplatí, že čím víc stran v parlamentu, tím větší demokracie. Uděláme tedy vše pro to, aby byla sněmovna co nejméně roztříštěná. Chtěl bych proto vyzvat levicové a středové voliče, aby dali svůj hlas ČSSD," nechal se slyšet lídr sociálních demokratů.

Před časem se objevily informace, že ČSSD zakazuje svým kandidátům osobní kampaň, Bohuslav Sobotka s takovou interpretací nesouhlasí.
„Všechny výdaje na kampaň platíme z jednoho transparentního účtu. Díky tomu patříme k jedné ze tří nejotevřenějších politických stran v České republice. Osobní kampaň ale kandidátům nezakazujeme, ačkoliv já se domnívám, že je důležitější bojovat za značku naší strany," konstatoval Bohuslav Sobotka.

Nebudou negativní

Podle největšího kandidáta na budoucího českého premiéra nebudou sociální demokraté vést negativní kampaň proti svým názorovým oponentům.
„Nebudeme dělat billboardy, kde bychom zesměšňovali své protivníky. Nechceme totiž ještě přidávat pod kotel té naštvanosti, která mezi lidmi v současné době je," dodal předseda ČSSD.