Krajské město se v dohledné době chystá vybudovat síť veřejných toalet. Záměr na svém posledním zasedání  schválila Rada města.
První se mají objevit v centru města, a to v Machoňově pasáži, kterou město rekonstruuje, dále pak v Bubeníkových sadech nebo v parku Na Špici. Město však chce uzavřít smlouvu i s provozovatelem Lanového centra v sousedství koupaliště Cihelna o zpřístupnění tamních WC veřejnosti.

První toalety se otevřou příští rok

„Budování veřejných toalet by mělo být rozděleno do několika etap, první by se mohly otevřít již v příštím roce," uvedl náměstek pardubické primátorky František Brendl.

Ve městě jsou v současné době veřejné záchodky na třídě Míru, jejichž provoz město dotuje zhruba třemi sty tisíci korunami ročně.
Tradiční „záchodky" na třídě Míru by měly přestat fungovat právě s otevřením toalet v nedaleké Machoňově pasáži. Třída Míru se má totiž v příštím roce začít rekonstruovat a studie zde už s tradičními toaletami nepočítá…

„Pasáž je příjemnější, je v docházkové vzdálenosti od historického centra," dodal náměstek Brendl.
Bezplatně mohou lidé v Pardubicích využít WC v supermarketech a nákupních centrech. Analýza cestovního ruchu ale nedávno poukázala na to, že to nestačí. „Nové veřejné toalety mají být určené jak pro turisty, tak pro obyvatele města. Počítáme s tím, že v centru města by mohlo být sedm míst s veřejnými toaletami, časem je chceme vybudovat i v dalších částech města," upřesnil náměstek.

Podle našich informací by toalety mohly v budoucnu vyrůst i na nábřeží Labe, kde často parkují autobusy, které přivážejí turisty, tedy v těsné blízkosti přístaviště lodi Arnošt.

Kompletní info 
o veřejných  WC

Veřejné záchodky by prý mohly být vyznačené i v průvodcích, včetně informace, zda jde o bezbariérové zařízení, zda je vybaveno přebalovacím pultem a podobně. V ulicích by potom měly být umístěny navigační tabulky…
Již nyní se ale mezi občany Pardubic diskutuje o tom, zda je tato pro někoho megalomanská akce nutná a jestli opravdu není potřebné postavit, opravit či zrekonstruovat něco jiného… (čtk)