Bez ohledu na počasí a roční dobu vozí na kole denně už třicet let obědy seniorům. V 77 letech hravě ujede na kole 50 až 150 kilometrů za den. Více než 50 let je dodnes aktivní cvičitelkou. I takové příběhy dobrovolníků přinesl letošní galavečer dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem, který se uskutečnil na pardubické radnici.

„Ani letos porota neměla jednoduchý úkol vybrat z mnoha nominací deset nejzajímavějších. Byly to silné příběhy, které často porotce až dojaly," řekl jeden ze členů poroty a moderátor galavečera, ředitel Českého rozhlasu Pardubice, Martin Kolovratník.
„Dnes není běžné, aby někdo něco dělal zadarmo a pomáhal druhým. Ti, co byli oceněni, se dobrovolnictví věnují dlouhodobě a rádi. Proto je potřeba jim za to poděkovat," prohlásil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

„Je úžasné, že se nám na této akci podařilo propojit veřejný, podnikatelský a neziskový sektor," pochvaloval si Pavel Šotola, radní Pardubického kraje, pod jehož záštitou se galavečer konal.

„Dobrovolníci u nás působí v řadě společensky významných oblastí. Neočekávají odměnu, jen pomáhají všude tam, kde je potřeba. Letos bylo možné nominovat ty, kteří dobrovolně pomáhají seniorům nebo jsou ve věku vyšším než 55 let a vykonávají společensky prospěšné aktivity," upřesnila ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Tu potěšilo i to, jak se letos rozvinula spolupráce s podnikatelským sektorem.
„Je příjemné, že zaměstnanci sami přicházejí s nápady, kde bychom mohli dobrovolnickými aktivitami pomoci. A když k tomu zaměstnavatel vytvoří příhodné podmínky, mohou vznikat různé zajímavé akce či aktivity, na které pak všichni účastníci rádi vzpomínají," vysvětlil Michal Doležal z pardubické ČSOB Pojišťovny. Ta získala speciální cenu poroty za aktivní motivaci svých zaměstnanců k dobrovolnictví.