Již popáté budou v Pardubickém kraji vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy.

Nominovat je možné pouze do pátku!

Aktuálně je můžete nominovat na ocenění, ale pozor, pouze do pátku 30. října!
Galavečer oceňování dobrovolníků se uskuteční 30. listopadu v Pardubicích.

Pořadatelem je Koalice nevládek Pardubicka, která na této akci spolupracuje s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a organizací Rytmus Východní Čechy.

Oceňování se odehraje ve třech samostatných kategoriích – dobrovolník, nezisková organizace a společensky odpovědná firma.
Nominovat je možné prostřednictvím online formulářů na internetových stránkách www.nevladky.cz.

Druhou formou nominace je vyplnění klasického papírového formuláře, ten je ke stažení na stejném webu a po vyplnění je nutné jej zaslat na adresu Koalice nevládek Pardubicka, Klášterní 54, 530 02 Pardubice. Obálku označte heslem „NOMINACE".
Záštitu nad akcí převzala Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky.

„Galavečer oceňování dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskových organizací je naším vyjádřením díku všem, kteří nezištně pracují pro druhé, ať už jako dobrovolníci pomáhající všude a všem, kde je potřeba, nebo jako osvícené firmy, které zaměstnávají handicapované, poskytují dary veřejně prospěšným organizacím nebo se účastní Burzy filantropie. Je však důležité ocenit i práci neziskových organizací. Málokdo si totiž uvědomuje jejich přínos v pomoci potřebným a rozvoji společenského života," říká Miluše Horská, která je zároveň místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka a ředitelkou pardubické školy Svítání.

Kdo bude v letošním roce oceněn?

„Mezi dobrovolníky vybereme deset oceněných a pak také pět společensky odpovědných firem a pět neziskových organizací roku 2015 v Pardubickém kraji. Ti všichni si přímo na slavnostním galavečeru převezmou ocenění z dílny CEDRu. Zároveň chceme poděkovat všem, kteří myslí na druhé a pomáhají zlepšovat náš svět. Proto si na pódiu převezmou cenu ve formě děkovného listu všichni nominovaní," vysvětluje radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který pravidelně jmenuje komisi, co o ocenění rozhoduje.

V té zasednou i zástupci Koalice nevládek Pardubicka, Pardubického deníku, Českého rozhlasu Pardubice, Krajské hospodářské komory, Europe Direct, Rytmus Východní Čechy a světa byznysu.