„I touto cestou se snažíme oslovit veřejnost velkou prázdninovou soutěží Letní pecky, poznej všecky. Klip je takovou drobnou ochutnávkou atraktivního turistického menu, které jsme připravovali po čtyři roky," uvedl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.
Spot se natáčel na Dolní Moravě, v Africkém muzeu Dr. Emila Holuba v Holicích, v Hřebečských důlních stezkách a v Betlémě v Hlinsku. Na nízkonákladovém projektu se podíleli herci z regionu.

Roli turistky si vyzkoušely například Stanislava Lavrovič či Jiřina Mejzlíková.
„S dcerami jsme si užily krásný výlet do Afrického muzea doktora Emila Holuba. Holky byly nadšené především ze lva a Viktoriiných vodopádů," sdělila Stanislava Lavrovič. „V hlineckém Betlémě jsem byla poprvé. Netušila jsem, že máme pár kilometrů od Pardubic tak úžasný areál. Soutěž se snaží právě na tato místa upozornit," řekla Jiřina Mejzlíková.

Klip promítaný před projekcí filmů v Pardubickém letním kině slaví úspěch.
„Jen za prvních čtrnáct promítacích dnů si návštěvníci kina odnesli přes tisíc vandrovních knížek, do kterých mohou sbírat razítka a zapojit se do velké prázdninové soutěže. Věřím, že si ke klipu najdou lidé cestu i na internetu," konstatoval Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch.

Propagační spot si zájemci mohou prohlédnout i na webových stránkách všech turistických informačních center v kraji či na portálech Pardubického kraje a Destinační společnosti Východní Čechy.

Iveta Koubková