Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pamětním šutrem uctili euroaleje

Pardubice – Pamětními deskami se dnes nevzdává hold jen bojovníkům za svobodu a válečným obětem, ale už i „obnově silniční zeleně v Pardubickém kraji".

5.5.2014
SDÍLEJ:

PAMÁTKA EU. Za pár alejí pamětní kámen, jako ten čerstvě odhalený (na snímku)? Tímto tempem za několik let z krajské správy silničářů možná vznikne geologické muzeum.Foto: Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Ne, to není vtip. To je realita požadavků Evropské unie. Na výsadbu alejí kolem silnic dala peníze, oplátkou očekává náležitou publicitu. Jinak by silničáři, potažmo kraj, museli dotaci pro nedodržení podmínek vrátit.

Krajští silničáři tak k dokončení  „hlavní části již druhého projektu s oficiálním názvem Obnova krajinné silniční vegetace v Pardubickém kraji" vydali obsáhlou tiskovou zprávu, k této významné události je v ní citován i samotný hejtman Martin Netolický.  Na přiložených fotografiích je zaznamenáno slavnostní odhalení kamene a u šutru se koneckonců nechali zvěčnit všichni sezvaní pohlaváři z krajské správy silnic i vedení hejtmanství, kteří s obnovou silniční zeleně měli co do činění. V dobře padnoucích oblecích, samozřejmě, jak se na tak slavnostní akt (jak byl skutečně označen) slušelo.

Šéf krajských cestářů Miroslav Němec se brání, že toto představení bylo podmínkou dotace a moc nestálo. Kámen daroval jeden z dodavatelů a deska vyšla na pár tisíc.

„Rozhodně bychom za vynaložené peníze nevysadili ani jeden další strom, ty stojí mnohem víc. A než instalovat podobné kameny u silnic, aby vypadaly jak energetické štítky, tak stojí přímo v našem areálu ředitelství," řekl.
Kámen je věnován vysázení devíti tisíc stromů a keřů, celkem na 26 kilometrech silnic na různých místech kraje.  Výsadba vyšla na 22,5 milionu korun, z toho 16,7 milionu korun činila dotace EU a Státního fondu životního prostředí.
Za pár let však ze sídla krajských cestářů nejspíš vznikne rozsáhlá expozice pamětních kamenů. Cestáři totiž už nyní připravují tři další „projekty" výsadby stromů.

Autor: Kamil Dubský

5.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení