V pondělí obsadili Keltové Komenského náměstí v Pardubicích, kde se zúčastnili Dne dopravy.
V úterý zase bylo možné navštívit Keltský den na pardubickém zámku. Následovat bude čtvrteční a páteční Bambiriáda v Chrudimi a na závěr pak páteční Muzejní noc na zámku v Nasavrkách.
„Hlavním cílem těchto akcí je představit návštěvníkům, a zejména pak rodinám s dětmi, keltské kořeny našeho regionu, a také činnost našeho sdružení," uvedla tisková mluvčí občanského sdružení Boii Anna Frantalová.
Největší akcí celého týdne byl včerejší Keltský den. Akce, kterou spolupořádalo Boii společně s Východočeským muzeem v Pardubicích, byla dopoledne otevřena školním výpravám, odpoledne pak široké veřejnosti. Návštěvníci viděli zejména prezentaci keltského boje, ale i každodenního života v době laténské. S keltským osídlením v našem regionu se pak mohli seznámit na výstavě Keltové ve východních Čechách, která je instalována v prostorách pardubického zámku.
Již tradiční květnovou akcí je Bambiriáda, která se letos uskuteční v chrudimském parku Střelnice 23. a 24. května. Připraven bude pestrý program zejména pro dětské návštěvníky.
Děti se v rozličných hrách a soutěžích dozvědí, kdo byli Keltové a jak vlastně žili.

Kromě toho je tato akce zaměřena také na podporu a prezentaci neziskového sektoru a fenoménu dobrovolnictví jako takového.
Třešničkou na dortu a završením celého týdne se pak stane Muzejní noc v Nasavrkách. Zdejší zámek od 19 hodin do půlnoci ožije a příchozí se tak mohou těšit na opravdové Kelty, ale také na pestrý program.
„Kromě prohlídek expozice Po stopách Keltů jsme připravili také divadlo pro nejmenší, dále noční keltskou hru pro děti či ukázku a ochutnávku z keltského jídelníčku," sdělil předseda sdružení Boii Lukáš Blažek.