Miliony korun půjdou v Pardubickém kraji do sportu a cestovního ruchu. Pro letošní rok by měly být zásadně navýšeny částky pro výstavbu a rekonstrukci sportovních zařízení a pro podporu budování infrastruktury cestovního ruchu. Změny musí ještě schválit pardubičtí krajští zastupitelé.

„Na podporu činnosti sportovních klubů a hendikepovaných sportovců dáváme v souhrnu čtyři miliony korun. Více než dvojnásobně nám ale vzrostla částka na podporu výstavby a rekonstrukce sportovních zařízení, místo loňských 2,5 milionu korun rozdělujeme letos 5,5 milionu," uvedl krajský radní zodpovědný za sport a cestovní ruch René Živný.

Díky tomu bude moci Pardubický kraj vyhovět většímu počtu žadatelů.

„Částky od 60 do 180 tisíc korun budou sloužit sportovním klubům většinou na rekonstrukce kluboven, šaten, hřišť, osvětlení, zavlažování a podobně," podotkl René Živný.

Vybaví závodiště, zabezpečí sjezdovky

Dvojnásobného zvýšení, ze dvou na čtyři miliony korun, se dočkal také program budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji. „Mezi navrženými granty jsou například příspěvky pro turistický informační systém na dostihovém závodišti či v areálu Toulovcových maštalí, zabezpečení sjezdovek ve Skiparku Červená Voda a v Čenkovicích kamerami nebo budování dětských hřišť a venkovních tělocvičen na turistických odpočívadlech a trasách," sdělil krajský radní.

K dalším akcím, které by mohly být financovány z rozpočtu kraje, je třeba výroba repliky lustru do kostela svatého Mikuláše ve Velinách a ozvučení těchto prostor.