Nová vozidla
7 x Hyundai
2 x Amarok
1 x Čtyřkolka s příslušným motooblečením a přilbou
7 x VW Transporter dopravní
3 x VW Transporter pro pořádkovou jednotku se chráněnými okny
2 x VW crafter
1 x VW crafter pro pořádkovou jednotku s chráněnými okny
4 x speciální vozidlo pro monitoring hrozeb
3 x Amarok s mobilní laboratoří
1 x služební autobus pro přepravu osob
1 x nízkoponorný člun
1 x pracovní prám

Blíží se Vánoce a policie v Pardubickém kraji bude nadělovat jednotlivým útvarům nové plechové dárky.

Z nejrůznějších operačních programů přibude do vozového parku celkem 33 vozidel.

Tentokrát to nebudou jen škodovky a volkswageny. Přibudou totiž i dva čluny včetně podvalníku, čtyřkolka a hyundaie.

Nejen škodovky

„Policisté budou mít k dispozici sedm terénních vozidel značky Hyundai s pohonem všech čtyř kol do lehkého terénu, dále dvě terénní vozidla Volkswagen Amarok do těžkého terénu, které budou sloužit na Orlickoústecku v Králíkách a na Lanškrounsku," uvedl ředitel krajské policie Jan Švejdar.

Vozidla budou přidělena do celého kraje. Dá se říci, že téměř na všech obvodních odděleních přibude nějaké nové auto," dodal Jan Švejdar.

Vnitřní vybavení je lepší standard, k tomu navíc přišla i policejní výbava. V hyundaích jsou namontována lokalizační GPS zařízení, kamery sledující provoz před a za vozidlem. To samé bude i v octaviích. Auta pro vyšetřování nehod dostávají policisté také vylepšená. Nejnovější model obsahuje nasvětlovací stožár a dokonce informační tabuli, která na střeše vozidla dokáže přehrávat varovné hlášení řidičům.

Trezor na zbraně

Polepší si i kriminalističtí technici. Například na Svitavsku už jezdí novým transporterem. Nové není jen samotné vozidlo, ale i celá výbava, kde nechybí nic pro zajišťování stop, či nové fotovybavení. Někteří kolegové z techniky dostanou také nové amaroky upravené na pojízdné laboratoře.

Navíc policisté v kraji obdrží také nová služební vozidla. Jde o 18 nových octavií v policejní kamufláži a 12 vozidel v civilním provedení pro kriminalisty.

Nové služební octavie už například konstrukčně počítají s vyšším zatížením kvůli nákladu v podobě balistických vest a dalšího vybavení. Nově v nich jsou nainstalovány i trezory na dlouhé zbraně.