Následujte stovky subjektů, které po celé České republice tuto dlouhodobou ekologickou aktivitu sběrem tonerů podporují a pomáhají tak nejen přírodě, ale i mentálně postiženým spoluobčanům ze sedmi vybraných zařízení.
,,V letošním sběrném roce je prozatím na společném kontu Sbírej-toner.cz částka 113 948 korun," prozradila Deníku Iva Pohanková z občanského sdružení Aktipo.

Výjimečnost projektu spočívá v tom, že můžete pomoci hned dvojnásobně – šetříte životní prostředí a též pomáháte potřebným. „A navíc – bez peněz! Chceme pouze vaše tonery," řekla Iva Pohanková.
I pro tuto originalitu byl tento unikátní projekt již podruhé nominován na Cenu Ď, což je ocenění mecenášům, dobrodincům a sponzorům v oblasti charity a kultury.

Ve východních Čechách lidé pomáhají Dennímu stacionáři Slunečnice z Pardubic, který díky získaným finančním prostředkům neustále zlepšuje prostředí pro své mentálně postižené klienty.

Projekt má zelenou

Organizátora, neziskové občanské sdružení AktiPo (aktivně pomáhat), velmi těší, že i instituce veřejné správy na různých úrovních dávají projektu zelenou.
„Pomáhají minimálně tím, že umísťují do svých prostor sběrné boxy. Do nich mohou  jednotliví sběrači řádně zabalené tonery odevzdat," poznamenala Iva Pohanková.
Pokud máte místo na sběrný box a pro projekt vhodné tonery, neváhejte a přihlaste se do tohoto charitativního projektu na webové adrese www.sbirej-toner.cz.