Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Pro muže 
nad padesát let….

„Život není peříčko,“ říkával můj tatínek a já jsem si na toto rčení často vzpomněla. Moji rodiče žili celý život spolu. Pokud byly mezi nimi rozepře, pak se jednalo o pouhé drobnosti, jakou byla třeba volba nedělního oběda či barva košile na návštěvu.

Měla jsem krásné a šťastné dětství. Do dnešní doby žiji z těchto vzpomínek. Dávají mi sílu odrazit se ode dna, když nastanou těžké chvíle.

Nevím proč, ale čím jsem starší, tím je těch chvil více. Možná je to tím, že jak člověk stárne, vše intenzivněji prožívá. Nejdříve mi umřel tatínek, do roka poté maminka. Nenašla sílu žít bez partnera. Zůstala jsem sama. Mám sice hodné děti, ale ty už mají svůj život a své starosti. Přála jsem si žít jako moji rodiče, ale můj manžel byl jiného názoru. Naskytla se mu příležitost  spojit svůj život s mladší ženou a odešel. Snažím se vyplnit čas prací v zaměstnání, na chatě či zahrádce. Jezdím na kole, plavu a ráda cestuji. To vše ale pouze sama nebo s přáteli.

Chtěla bych prožívat radosti i starosti života s někým, kdo opravdu hledá partnera. Nechci jen víkendové  návštěvy, na to je život příliš krátký a rychle ubíhá. Jsem klidné povahy, spíše introvert. Mám ráda chvíle s přáteli, ale také soukromí a chvilky klidu se spřízněnou duší. Snažím se udělat každý den hezkým.

Hledám muže, který se pokusí uvěřit a chce prožít zbytek života ve dvou.

Čtenářka od Litomyšle

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Je někde žena, kterou mé řádky osloví?

Vážená redakce, dovoluji si vám napsat své přání. Pokouším se najít ženu, která by mě měla ráda takového, jaký jsem, ale štěstí se mi vyhýbá. V seznamovacích inzerátech se mi nedaří, tak zkouším vaše Řádky důvěry.

Jsem 175 centimetrů vysoký a je mi 50 let. Jsem obyčejný upřímný chlap – nekuřák, který si na nic nehraje. Jsem rozvedený, avšak s vyřešenou minulostí. Věřím, že se najde žena přiměřeného věku, která už nechce žít sama v rodinném domku, což není podmínkou. Taková, která netouží po bohatství, ale i po lásce a porozumění. Jsem klidné povahy, motorista s autem, drobný domácí kutil, který si umí poradit. Mám rád vše krásné, co k životu patří – přírodu, jízdu na kole, zvířata, pěknou hudbu a v kuchyni se také neztratím. Život rychle utíká a samota není ten správný společník. Nebojte se mi ozvat, protože za pokus to určitě stojí, a odpovím na každý dopis.

Zdeněk z Pardubicka

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Hledám hodnou ženu podobného osudu

Vážená redakce, vaším prostřednictvím bych se rád seznámil s hodnou ženou. Je mi 47 let a jsem rozvedený, ne však vlastní vinou. Rád bych poznal ženu podobného osudu, a pokud by nám to spolu „klapalo“, rád bych s ní i bydlel. Mezi mé záliby patří procházky v přírodě, country hudba, plavání a jízda na kole. Budu rád, když se mi nějaká žena ozve, více si povíme osobně.

Josef z Jičína

Najdu někde 
tu pravou?

Rád bych se touto cestou seznámil s dívkou či ženou. Jsem obyčejný, svobodný a bezdětný  kluk, který bydlí ve větší vesnici. Mám všestranné zájmy.

Jsi-li ve věku 27 až 35 let, napiš. Budu se těšit na každou odpověď.

Čtenář ze Svitavska

(Pokud chcete reagovat na některý z těchto dvou příspěvků, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat” z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.