V Pardubicích se opravuje vytížená Pražská ulice vedoucí kolem závodiště, kterou doprovázejí kolony i bez uzavírek. Většinu času budou práce probíhat částečně při zachování obousměrného provozu. „Od 13. do 22. července a od 3. do 12. srpna ale bude platit částečná uzavírka a provoz bude povolen pouze vozům jedoucím od Pardubic směrem na Přelouč,“ upozornila mluvčí pardubického magistrátu Nataša Hradní. Objízdná trasa je vedena přes Starý Mateřov, Staré Jesenčany a Dražkovice.

Ceduli se zákazem vjezdu řidiči potkají na mimoúrovňové křižovatce u Doubravic, na níž se staví již měsíc. Auta tak nemohou využít sjezd směrem na Chrudim.

Život řidičům zkomplikuje také výstavba nového kruhového objezdu na křižovatce ulic Poděbradská a Kosmonautů. První z nich zůstane s omezeními průjezdná, nicméně ulicí Kosmonautů nejspíše až do 23. srpna auta neprojedou.

Ilustrační foto
Pardubický kraj chce platit vlaky do Prahy, nákladní dopravci si stěžují

Problém budou mít lidé i při cestě za koupáním.

Od začátku července až do poloviny listopadu bude kvůli uzavírce mostu u Pohránovského rybníka neprůjezdná silnice mezi Doubravicemi a Hrádkem. O osm kilometrů si prodlouží cestu řidiči, kteří by se za běžných okolností vydali do Mělic přes Valy, kde je uzavřen podjezd.

Chrudim je zase odříznutá od Slatiňan. Silnice I/37 je v úseku od železničního přejezdu k chrudimským kasárnám opravována a až do 25. srpna se tak uzavřela řidičům, kteří jedou od Slatiňan. „Ve směru Chrudim – Slatiňany bude provoz veden vždy jedním jízdním pruhem po volné polovině vozovky,“ informoval Martin Klimek z chrudimského odboru dopravy. Z druhého směru je objížďka vedena přes Vlčnov u Chrudimi.

Místní vědí, že cestu si lze zkrátit přes Presy, i na této trase na ně ale čekají komplikace. Dělníci rekonstruují chodníky a veřejné osvětlení. „Vzhledem k tomu, že stavbou dojde i k zásahu do silnice, budou práce probíhat za částečné uzavírky za použití světelného signalizačního zařízení,“ vysvětlil Klimek. Semafor by měl z cesty zmizet nejpozději poslední srpnový den.

Na červenec je naplánovaná rekonstrukce plynovodu v okolí kruhového objezdu u chrudimského Lidlu, která postupně uzavře tři vjezdy. Dvě uzavírky vyřeší objízdná trasa přes čerpací stanici, při třetí bude v Rubešově ulici na pět dní provoz veden jednosměrně.

Stavební práce se nevyhnuly ani Poličce a kruhovému objezdu na křižovatce ulic Hegerová a Československé armády, kde řidiči staveništěm projedou , ale musejí počítat se zdržením.

U Moravské Třebové a Linhartic se opravuje mimoúrovňová křižovatka. Uzavření východních sjezdů řidiče pošle směrem na Grunu a Linhartice. Provoz na frekventované silnici I/35 omezen nebude. To však neplatí pro úsek té stejné silnice ve Vysokém Mýtě, kde probíhá třetí etapa rozsáhlé obnovy asfaltového krytu. Na řidiče jedoucí na Holice čeká do poloviny prázdnin objížďka. „Na obnovu bude použita směs s pryžovým granulátem snižující hluk projíždějících vozidel,“ řekl Stanislav Král z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Rekonstrukce jde do finiše.
Rekonstrukce pětatřicítky ve Vysokém Mýtě jde do finiše