Rotary Club Pardubice předal Dětskému centru Veská u Sezemic šek na 330 tisíc korun. Předání šeku symbolicky završilo projekt charitativních kalendářů, který odstartoval v létě loňského roku. Rotariáni společně s dětmi 
z centra připravili nástěnný kalendář pro rok 2012, na němž jsou děti zachyceny v „momentkách“ z dílny regionálních umělců a novinářů.

„Prodeji kalendářů významně pomohly nejen místní firmy, pardubický magistrát a krajský úřad, ale i řada ochotných jednotlivců. Už za první dva týdny prodeje jsme dosáhli téměř na čtvrt milionu korun a částka rostla až do letošní zimy. Jsem rád, že díky této pomoci můžeme předat Dětskému centru tak významnou částku,“ uvedl duchovní otec kalendáře, pardubický fotograf Štěpán Bartoš. Šek z rukou Miroslava Mareše, ředitele rotariánů, převzala Drahomíra Peřinová, ředitelka Dětského centra Veská u Sezemic.

„Částka, kterou jsme od pardubického Rotary Clubu obdrželi, nebude použita na provoz Dětského centra, ale na vybudování dvou nových bytových jednotek pro mladé maminky v nouzi. Tento projekt bude stát dva miliony korun. Proto jsme všechny naše aktivity  loňského roku i všechny peněžní dary předem směřovali k této rekonstrukci. Rozhodně nám ale šek od Rotary clubu velmi pomohl. Je to krásný dárek ke dvacátému výročí založení, které v letošním roce Dětské centrum Veská oslaví,“ konstatovala Drahomíra Peřinová. (kat)