Na Krajském ředitelství policie Královéhradeckého kraje visí černý prapor. Ztráta obou mužů se hluboce dotkla nejen jejich rodin, kamarádů a známých, ale i kolegů od policie. Ti všichni se s nimi ve středu v Hradci Králové naposledy rozloučili. Oba pohřby byly se všemi náležitými poctami – nechyběla salva čestné stráže, ale ani policejní hudba. Rozloučení se zúčastnil i policejní prezident a jeho náměstek.

„Je to pro nás smutné, zvlášť ve chvíli, kdy se tak stalo při výkonu služebních povinností," potvrzuje náměstek královéhradeckého krajského ředitelství pro Skupinu kriminální policie a vyšetřování Jiří Karásek a dodává: „Od počátku jsme byli v kontaktu s jejich rodinami a jsme doposud. Poskytujeme psychologickou a další pomoc, kterou můžeme jak v rodinách dvou zesnulých, tak i u zraněného kolegy. Ten je doposud v liberecké nemocnici a podle lékařů je stabilizován."

Vedení královéhradecké policie rovněž tento týden vyhlásilo veřejnou sbírku. Její výtěžek bude předán rodinám zesnulých policistů. „Přispět lze převodem nebo vkladem financí na transparentní účet, hotovost lze také složit na pokladně krajského ředitelství," upřesňuje mluvčí hradecké policie Ivana Ježková.

„Odezvu na sbírku máme z celého Královéhradeckého kraje i tady na krajském ředitelství. Je nám to všem líto a je tu pohnutá atmosféra," dodává Jiří Karásek.

Soustrast na posledním rozloučení přijeli projevit i policisté z Pardubického kraje.

„Do sbírky pro rodiny kolegů se zapojujeme také. Je to věc vzájemné solidarity mezi policisty," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.