Jak v praxi funguje spolupráce neziskových organizací? Nejen na to jsme se zeptali některých neziskových organizací působících v PardubicíchPředstavitelé „neziskovek" se shodují, že spolupráce s Pardubickým krajem je kvalitní a přináší pomoc na místech, kde je třeba. „Z mého pohledu máme s krajem spolupráci výbornou," okomentoval ředitel obecně prospěšné společnosti CEDR. „S Pardubickým krajem se nám pracovalo velmi dobře. Neboť jsme krajskými koordinátory ekologické a environmentální výchovy, úzce s krajem spolupracujeme a musím říct, že je byla doposud spolupráce plodná a hladká," shoduje se s kladným postojem tiskový pracovník Ekocentra Paleta Martin Karas.

Obě společnosti pak vidí problém ze strany státu ve financování neziskových organizací. CEDR by si přál víceleté financování, v současné době probíhá financování sociálních služeb vždy jen na jeden rok. „Výhodou by bylo víceleté financování sociálních služeb, například v rozmezí dvou až tří let," podotkl Lukáš Hnát.

Ani v třetím bodě se dotázaní představitelé jednotlivých organizací nerozcházejí. „Atmosféru vnímám pozitivně, lidé začínají vnímat, že naše činnost je prospěšná a jsou za naši existenci rádi. Samozřejmě, že se najde pár lidí, co vykřikují o neziskových organizacích něco hanlivého, ale řekl bych, že těch je minimum," uzavřel téma tiskový pracovník Ekocentra Paleta Martin Karas.

Radka Tichá