Cesta autobusu 
z Korfu přes poměrně bezpečný úsek srbské dálnice skončila místo poklidné jízdy tragicky. Vozidlo s klienty cestovní kanceláře Aeolus, která působí na českém 
i slovenském trhu, sjelo nad ránem z vozovky. Při nehodě zahynulo pět lidí – dvě Češky a tři Slováci. Dalších 26 osob utrpělo zranění, osm z nich jsou Češi.

V autobuse jelo 29 cestujících a dva řidiči, z toho 12 Čechů, ostatní pasažéři byli Slováci. Nehoda se dle srbské televize RTS stala po půl třetí v noci na úseku dálnice Niš-Bělehrad u obce Bobovište.

„Jedna z obětí je z Pardubic, druhá z okolí Olomouce," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová a dodala, že sedm Čechů utrpělo lehčí poranění, jeden zůstal v nemocnici se středně vážným zraněním. Příčina nehody není jasná, podle srbského rádia B92 autobus sjel ze silnice a převrátil se na bok, aniž by došlo ke kontaktu s jiným vozidlem. Řidič včera podával vysvětlení na policii. Podle zástupkyně cestovní kanceláře v Bratislavě Viery Ložekové v době nehody většina cestujících spala a nebyla připoutaná.

Srbská média píší, že za tragédií může být zdravotní problém řidiče či mikrospánek. Podle neověřených zpráv jej mohlo vyděsit prasklé přední sklo. Srbská televize uvedla, že mezi pasažéry, kteří se vraceli z Korfu, byly hlavně starší manželské páry. Nejmladšímu cestujícímu je 15 let.

Podle české velvyslankyně v Srbsku Ivany Hlavsové je dálnice mezi Niší a Bělehradem na standardní úrovni. Autobus byl podle cestovní kanceláře v dobrém stavu. Slovensko poslalo pro své občany letecký speciál, do Bratislavy jím mohli přicestovat také Češi. Česká ambasáda jim měla zajistit cestu do Brna, Olomouce a Ostravy.