„Od 1. dubna dojde k navýšení mzdových prostředků o pět procent u všech našich zaměstnanců. V únorové výplatě navíc dostanou mimořádnou odměnu v návaznosti na pozitivní hospodářský výsledek roku 2015," řekl ředitel Nemocnic Pardubického kraje Tomáš Gottvald po jednání s odboráři.

Složitá jednání

„Nebylo to jednoduché jednání. Atmosféra byla oboustranně vypjatá, na druhou stranu je určitě pozitivní, že jsme se dokázali dohodnout hned na druhé schůzce. Naše názory se zpočátku hodně různily. Jednání se klidně mohla táhnout týdny. Jsem přesvědčen o tom, že by to nepřineslo nic dobrého. Chtěli jsme zabránit tomu, aby enormně vzrůstal neklid v nemocnicích. Už tak nás ohrožuje nedostatek personálu," poznamenal Tomáš Gottvald.

Musí najít úspory

„Nemocnice Pardubického kraje bude tento krok bolet. Úhradová vyhláška pro rok 2016 totiž žádné takové navýšení finančních prostředků negarantuje. Proto teď budeme muset hledat úspory všude, kde to půjde. Rozhodně se však nedotknou péče o pacienty," vysvětlil ředitel krajských nemocnic, který s odboráři jednal i přesto, že kolektivní smlouva byla platná až do konce roku 2017.