"Hořelo v pátém patře domu. Jednotky hasičů provedly evakuaci všech osob, které se nacházely nad hořícím bytem, kompletně byl tedy dům evakuován od pátého patra až do dvanáctého patra. Jednalo se asi o 21 osob.Uvnitř hořícího bytu byla jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření, z bytu odešla sama, ale musela být ihned převezena do nemocnice," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Poděkování hasičům: 

Prosím zveřejněte poděkování hasičům, kteří zasahovali dnes Na Větrníku 1208 při požáru vedlejšího bytu, že vysoce profesionálně požár zlikvidovali a ochránili majetek vedlejších bytů. A to i za cenu, že jsem musel jet koupit nové vchodové dveře, které byli nuceni vyrazit, aby zjistili, zda se požár nerozšířil i do našeho vedlejšího bytu. CHLAPI MOC DĚKUJEME A VÁŽÍME SI VAŠÍ NELEHKÉ PRÁCE. Ty dveře jsou jen maličkost oproti tomu co se mohlo stát.

Roman Větrník Kunor

Oheň byl velký, plameny šlehaly z oken bytu a ozvaly se i výbuchy plynu. Záchranáři žádali majitele zaparkovaných aut, aby uvolnili místo pro vozidla hasičských jednotek. 

Hořela garzonka v pátém patře, příčinou bylo údajně vzplanutí interiéru od svíčky.

Sousedy hasiči okamžitě evakuovali.

"Z bytu zasaženého požárem hasiči zachránili kočičku. Zásah byl veden zvenku pomocí automobilového žebříku, ale i vnitřní cestou, kde byl natažen útočný proud k likvidaci požáru. Hasiči průzkumem zjistili, že požárem byla zasažena jedna místnost bytu, která kompletně vyhořela. Hasiči provedli i kontrolu bytů sousedících s bytem, ve kterém propukl požár," dodala Horáková.

Ilustrační foto
Chrudimský fantom je polapen: Do karoserií ryla klíčem důchodkyně

Plameny hasiči dostali pod kontrolu za 29 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů a za další zhruba 3 hodiny, v 19.06 hodin byl požár zcela zlikvidován. "Příčina vzniku požáru je v současné době vyšetřována," uvedla mluvčí.

"Vyhnali nás z baráku a zpátky nás nepustili. Jeli jsme v teplákách ke známým," řekla sousedka, která si nepřála být jmenována. S manželem už jsou doma, ale o musí stále větrat, protože zápach spáleniny je cítit po celém domě. "Jsou tu ještě hasiči a policisté, vše se vyšetřuje," dodala žena.

Vůz, který patřil hůře pohyblivému seniorovi, shořel na popel.
Podpálili auto. Mejdany bezdomovců skončily, nádražní budova je už hostit nebude

"My jsme byt nad tím (respektive rodiče, kde jsem byla teď na návštěvě). Klukovi z garsonky v 5. patře něco blaflo. Uz nás evakuovali. Byla jsem ráda, ze jsem vydýchala to schodiště, po kterým jsme běželi," uvedla na sociálních sítích svědkyně Monika Mazúrová.

Záchranáři žádali majitele zaparkovaných aut, aby uvolnili místo pro vozidla hasičských jednotek. Celkem jich zde zasahovalo pět.

"Hasičský vyšetřovatel spolu s kriminalisty bude pokračovat ve vyšetřování v sobotu 8. ledna. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun. Postupně se evakuované osoby vrátily zpět do svých bytů," uzavřela Horáková.