Rekonstrukce nadjezdu v Kyjevské ulici s sebou přinesla dlouhodobou uzavírku, která pro řidiče znamená značné komplikace. Mnozí se ale rozhodli, že objízdné trasy nebudou respektovat a tak si někteří řidiči zkracují jízdu cestami, kde rozhodně nemají co dělat.

Ihned první týden po uzavření nadjezdu se někteří šoféři k nemocnici vydali přes Vinici, tedy i přes lávku, která je určená pouze chodcům. V době uzavírky Kyjevské ulice přes ní mohou přejíždět také sanitky pod majáky, avšak v žádném případě osobní auta.

Nyní se ukázalo, že jsou řidiči ještě daleko vynalézavější a drzejší, jelikož někteří začali pro svou jízdu využívat podchod pro pěší, který vede pod opravovaným nadjezdem.

Oprava nadjezdu v Kyjevské ulici pokračuje, dělníci už z vozovky sundali asfalt.
Nadjezd Kyjevská už je bez asfaltu. Kolony se kvůli uzavírce netvoří

"Pro řidiče, kteří takto porušují dopravní předpisy a ohrožují chodce, máme špatnou zprávu. Stejně jako na lávce Pod Vinicí, i tady vaše bezohledné počínání snímá kamera a řešení s vámi má v plánu správní orgán," upozornil tiskový mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Nejen že řidiči porušují předpisy, především tím ohrožují chodce, kteří auto v podchodu opravdu nečekají.

V Pardubicích začala oprava nadjezdu u nemocnice. Některé sanitky proto musí jezdit přes park na Vinici.
Nadjezd u nemocnice se zavřel. Řidiče čekají uzavírky i zrušená parkovací místa

"Další zkratku si někteří řidiči udělali také z cyklostezky vedoucí podél areálu Foxconnu za Larischovou vilou. I tady nemají auta v žádném případě co dělat," dodal Sejkora. V tomto místě v příštím týdnu přibydou zábrany proti vjezdu.