První srpnový den krátce před půlnocí zavolala na linku 158 žena s tím, že pohřešuje svého tchána.

„Operační důstojník, který hovor přijal nejprve od ženy zjišťoval, jaky je mužův zdravotní stav a jestli má nějaká oblíbená místa, kam by mohl jít,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Z telefonátu nakonec vyplynulo, že se muž pohybuje pěšky a bez mobilního telefonu. „Ještě ve dvě hodiny po obědě byl muž doma, pak se vydal na svou obvyklou tříhodinovou procházku. Zjistili jsme, že trpí Alzheimerovou nemocí, kdy se u něho střídají lepší a horší dny,“ zmínila Holečková s tím, že se navíc jednalo o diabetika, který u sebe neměl potřebné léky.

Podívejte se na video z vrtulníkové pátrací akce a šťastné nalezení muže:

Zdroj: Youtube

Během krátké chvíle tak policisté zorganizovali pátrací akci, do které zapojili všechny dostupné hlídky, psovody a ze základny vzlétl také policejní vrtulník. „Když policisté rozdělovali sektory pátrání a důkladně prohledávali bydliště pohřešovaného, operační důstojník zavolal také na záchrannou službu, do nemocnice a na městskou policii,“ vysvětlila průběh zásahu Holečková. Policisté se vydali také na vlakové i autobusové nádraží a na náměstí.

Seniora však nikde nenašli, začali proto s pátráním mimo město. „Ze vzduchu nám kryli záda kolegové z letecké služby. Jejich nasazení je v těchto situacích naprosto nedocenitelné, což se potvrdilo i tentokrát,“ řekla Holečková.

Mapa rodáků osobností celého světa i malých regionů v Pardubickém kraji
Nejen Smetana, Schindler a Hašek. Proklikejte se na desítky rodáků našeho kraje

Celý příběh měl šťastný konec. Pár minut po druhé hodině ráno policisté s nadšením slyšeli slova pilotů, že někoho vidí sedět v řepkovém poli nedaleko benzinové čerpací stanice Shell. Protože nebylo možné, aby na místě přistáli, navedli nedaleko pátrající policisty z lesního porostu na místo nálezu rozsvícením světla z vrtulníku.

Za malou chvíli byli u muže policisté, kteří potvrdili, že se jedná opravdu o pohřešovaného pána. Muž s kolegy komunikoval, nicméně i tak policisté na místo povolali záchrannou službu.

Škodu zřejmě způsobila závada na nabíječce mobilních telefonů
FOTO: Nabíječka od mobilu způsobila v Mýtě požár domu se škodou tři miliony