Dopravu v Pardubickém kraji od pondělí asi nejvíce ovlivnila včerejší technická závada na trati v Kolíně.

„Kvůli poruše výhybky musely vlaky daným úsekem trati projíždět výrazně sníženou rychlostí, což vytvořilo zpoždění až čtyřicet minut," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.
Mimo takové případy nejsou zpoždění vlaků posledních dní v Pardubickém kraji nijak dramatická. Většinou jde o jednotlivé spoje a několik minut.

Vlaku se do cesty spíš než sníh postaví spadlý strom, na hlavním železničním koridoru je ale okolí trati většinou ošetřeno důkladně.

„Právě teď sníh není ten největší problém. Překážka na trati v podobě spadlého stromu, to už by muselo intenzivně sněžit několik dní. V takových případech se k tomu přidávají i zaváté výhybky," dodala Monika Bezuchová.

„Že by trať byla zcela zavátá se nestává. V Pardubickém kraji moc takových míst, kde by k takovému jevu docházelo ani není. Pravdou je, že zpoždění spíš způsobují drobné technické závady na vlacích. Někdy se části technologií musí v depech před vypravením soupravy rozmrazovat. Stává se třeba, že zamrzá voda na WC," uzavřela Monika Bezuchová.