Společnost Felix Terra SK společně s Czech Art Photo přišla na trh s první fotografickou publikací předního českého fotografa v oblasti street foto a sociálního dokumentu Jana Kočičáka Kočího pod názvem "…vteřina života". Autor se za krátkou dobu dostal mezi elitu současné české reportážní fotografie a je oceňován na mnoha fotografických soutěžích a výstavách.

Při samotném křtu heřmanoměstcké kino praskalo ve švech, vedle známých českých fotografů akci navštívila i řada představitelů sociálních institucí a regionálních politiků.

Kniha obsahuje 138 autorských fotografií a žánrově se dotýká nejen klasické reportážní fotografie, sociálního dokumentu, ale především také životních příběhů několika rodin. Část knihy je věnována Terezce a její mamince Radce za otevřenou zpověď těžkého a dramatického osudu jedné rodiny, ale také všem ostatním rodinám, které se potýkají s nevyléčitelnou nemocí pontocerebelární hypoplazií u jejich dětí.

Více si o knize, jejím autorovi a o tom, proč fotí černobílé snímky, přečtěte zde:

Advent v Heřmanově Městci, rodném městě Jana Kočičáka Kočího.
Fotograf Jan Kočičák Kočí v pátek pokřtí v Heřmaňáku knihu ...vteřina života

"Každá fotografie mluví sama za sebe, nepotřebuje popis ani název, protože autor dokázal mistrovským citem zachytit daný okamžik, situaci a vytvořit tak neskutečnou emoci každého jednotlivého záběru. Cílem společnosti Czech Art Photo je podporovat české a slovenské fotografy a prezentovat jejich tvorbu veřejnosti nejen prostřednictvím fotosoutěží, výstav, ale nyní již také ve formě fotografických publikací. Zakoupením knihy podpoříte vydání další fotografické publikace," píše v upoutávce společnost Czech Art Photo

Jan Kočičák Kočí si první foťák koupil teprve v roce 2018, od té doby se ale dostal mezi elitu české reportážní fotografie a je oceňován na mnoha fotografických soutěžích a výstavách. Dostal ocenění i od uznávaného fotografa Roberta Vano a oslovila ho asociace Czech Art Photo, která nyní se společností Terra Felix knihu …vteřina života vydala.

Film …vteřina života: 

Zdroj: Jan Kočičák Kočí