Stížnosti (na rozdíl od poslední výluky, kterou České dráhy nemile překvapily loni na začátku září, kdy se do škol vracely stovky studentů) se tentokrát příliš nekonaly. Většina lidí pendlujících mezi krajskými městy cestu náhradní dopravou přijala dokonce s povděkem. Cesta přímým autobusem totiž trvá i polovinu času, který na trati stráví vlak.

„Vlakem z Pardubic do Hradce jezdím denně a zpoždění kvůli jejich křižování nejsou ničím výjimečným. Cesta tak trvá klidně čtyřicet minut, náhradní přímý autobus to ale zvládne i za 22 minut," svěřila se Deníku pětadvacetiletá Marie. Studentka Kateřina Košťálová podobné nadšení nesdílí: „Rozhodně z toho radostí do stropu neskáču, takhle uprostřed semestru se mi každodenní dojíždění do školy dost komplikuje. Autobusy nevyhledávám obecně, vlak je mi příjemnější."

Kompletní výluka na trati potrvá do 19. dubna. „Na tuto výluku od 20. dubna naváže další etapa, při které bude mezi Pardubicemi a Hradcem Králové autobusy nahrazena pouze část vlaků. Tato fáze výluky potrvá až do 30. dubna," upřesnil Martin Hájek z generálního ředitelství Českých drah.