Ženě takový hovor připadal podivný. Se sousedem totiž do té doby udržovali přátelské vztahy. Když ale přišla domů, skutečně na zahradě našla oškubaného kohouta bez hlavy a o několik metrů dál i mrtvou kozu. Mačeta a kabát byly pořád na zahradě. V ženě to nejspíše vyvolalo obavy, že by se pachatel mohl vrátit, a tak žena zavolala na linku 158.

„Že jde o sousedovy věci, to bezpečně poznala a vůbec nechápala, proč takto jednal,“ řekla Eva Maturová. V ten den se policisté na souseda nedozvonili, zkontaktovat ho se jim ale podařilo další den. „Nešlo o žádné vyhrožování a demonstraci násilí. Rodiny mezi sebou nemají oplocení, soused se běžně se svolením majitelky chodil s dětmi dívat na zvířatka, to udělal i v onen den,“ vysvětlila Maturová. Poklidná návštěva zvířátek se ale změnila v nepříjemný zážitek.

Kohout se nejspíše rozhodl své území bránit, syčel a na nezvané hosty útočil. Soused samozřejmě děti bránil, kohouta silou odhodil, jenže ten upadl a začal se klepat. V žádném případě ale nechtěl aby děti viděly kohouta umírat, proto je odvedl a vrátil se zpět.

Koncert Pod balkony.
OBRAZEM: V českotřebovském domově pro seniory zpříjemňují dny hudební koncerty

„Aby zvíře netrpělo, vzal nůž a jeho trápení ukončil. Když už byl na jejich pozemku s nožem v ruce, vzpomněl si, že příteli majitelky nedávno slíbil pomoc spočívající v zabití kozy,“ popsala stále nekončící incident Maturová.

Soused totiž v minulosti sousedům na jejich vyžádání jiná zvířata zabíjel, tak svůj splnil i tentokrát. „To že na pozemku zapomněl krvavý nůž i oblečení, tím skutečně nikoho vystrašit nechtěl. Když zjistil, že jde o nedorozumění a kozu majitelka v říjnu zabíjet nechtěla, ihned nabídl náhradu škody buď ve financích, nebo pořízením nového zvířete,“ vysvětlila Maturová.

To, že se sousedé opravdu jen špatně pochopili a jejich vztahy jsou jinak přátelské, umocňuje i tvrzení, že se s majitelkou domlouvá na opravě domu.

„Jak to bylo s domluvou o zabití kozy, to nám ještě bude vysvětlovat i zmíněný přítel majitelky. Chybná komunikace a nešťastná rána zapříčinila předčasnou smrt dvou zvířat, což samozřejmě podezřelého mrzí víc, než podezření z přestupku, ze kterého se nyní zodpovídá,“ dodala k nedorozumění Maturová.