Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zachránil dvouletého chlapce. Za svůj čin dostal Cenu médií

Pardubice - Honzík několik minut nedýchal. Dnes je to zdravý, šťastný kluk.

2.5.2016
SDÍLEJ:

Jiří Macků s Jolanou Voldánovou, která moderovala večer v divadle, při kterém byla rozdána ocenění kraje.Foto: Luboš Kozel

Medaile hejtmana
MUDr. Marie Blažková, zakladatelka Hospice Chrudim
Mgr. Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice
Cena Michala Rabase za záchranu
Eliška Matysová a David Janďourek, studenti střední zdravotnické školy
MUDr. Jiří Pol, lékař nemocnice v Mor. Třebové
Cena Za zásluhy o Pardubický kraj
RNDr. Daniel Smutek, geolog a hydrogeolog
MUDr. Václav Volejník, Csc., ředitel Hamzovy léčebny v Luži
PhDr. Jiří Kotyk, Ph.D., historik
akar. soch. Olbram Zoubek, sochař a restaurátor

„Byl jak vosková figurína, nedýchal." Štěpánka Müllerová nikdy nezapomene na hrůzu, kterou prožila 16. března minulého roku.

Její syn Jan, tehdy dvouletý, spadl do bazénu u jejich rodinného domu v obci Telecí. Maminka, která si odskočila do domu, našla po návratu na zahradu ve vodě bezvládné tělo svého dítěte. Dnes je Honzík zcela zdravý a šťastný kluk, kterého je všude plno. Zásluhu na tom má Jiří Macků z Kamence u Poličky, který si v Telecí, nedaleko Müllerových, opravuje dům. Zoufalé sousedce přispěchal na pomoc a Honzíka se mu podařilo „rozdýchat" ještě před příjezdem záchranky.

PĚT VDECHŮ A MASÁŽ

Koncem uplynulého týdne si v Pardubicích za svůj čin převzal Cenu médií, jejímž partnerem je i Pardubický deník a která se uděluje v rámci Ocenění Pardubického kraje.

„Zavolal jsem záchranku a podle instrukcí jsem začal s oživováním, nejdřív pět vdechů, pak masáž srdce jednou rukou, protože to bylo malé dítě," vzpomíná na události březnového dne Jiří Macků, který je profesionálním hasičem. „Po nějaké době se Honzík začal sám nadechovat, byla to obrovská úleva, protože jsem věděl, že žije," líčí dramatické okamžiky Jiří Macků. Přestože chlapec byl bez vzduchu několik minut, nezanechalo to na něm žádné stopy. „V nemocnici se vykoupal, najedl, vyspal a druhý den jsme jeli domů," vzpomíná maminka, která byla v době nešťastné události v sedmém měsíci těhotenství. Dnes má doma již tři syny. Sedmiletého Tomáše, tříletého Honzu a téměř ročního Marka.

Protože se Honzík dostal k bazénu i přes plot a přes plachtu, kterou byla zakrytá hladina, rozhodl se otec rodiny Martin Müller k radikálnímu řešení. Hned druhý den po tom, co jeho syn málem přišel o život, zasypal zapuštěný bazén zeminou a stejný osud potkal i zahradní jezírko.

Autor: Pavlína Roztočilová

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení