„Podle informací, které mám aktuálně z místa, mělo dojít k tomu, že kůň, který ztratil během závodu jezdce, v prostoru před hlavní tribunou přeskočil plot, dopadl mezi přihlížející, kde postupně zranil tři osoby,“ popsala nehodu mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Policisté na místě teď zjišťují podrobnosti. „Podle mých informací žena a dítě byly převezeny do nemocnice. Muž byl ošetřen na místě,“ dodala mluvčí Janovská.

Prodejna Globus Fresh na pardubické Dubině 7. 5. 2024
FOTO: Myší trus a špína. Inspekce zavřela Fresh Globus na pardubické Dubině

Neštěstí se stalo těsně po doběhu třetího dostihu zhruba v půl třetí odpoledne. Závody přednášela živě stanice ČT sport. Její kamery nehodu nezachytily, ale do přenosu se dostal zvuk přímo ze závodiště. „Pozor před tribunami, kde je volný kůň. Pozor!“ křičel do mikrofonu hlasatel na závodišti a v pozadí byl slyšet křik diváků. „Jenom upozornění pro diváky, sanitka už jede, lékař už je na cestě, vydržte prosím," uklidňoval hlasatel tribuny za chvíli.

Na místo vyjela jedna sanitka, která musela odvézt do nemocnice zraněné dítě. „Naše posádka ošetřila a následně převezla do pardubické nemocnice jednu zraněnou osobu s lehčími zraněními horní poloviny těla. Jednalo se o dítě,“ popsala mluvčí Zdravotnického záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala.

Mohlo by vás zaujmout: Zapršelo, a to je dobrá zpráva. Kudláček už našel kozáky a stále rostou smrže

Zdroj: Jiří Laštůvka