Jako první zaznamenali třicetiletého muže policisté, když skákal na Bělehradské ulici před jedoucí auta. Podivně se chovajícího muže předala hlídka záchranářům, kteří ho odvezli na psychiatrickou ambulanci. Zdravotníci ale zjistili, že muž je pod vlivem marihuany a pervitinu, a to pořádně. Jeho pobyt v nemocnici tak měl skončit a muž měl se strážníky putovat na záchytnou stanici, avšak místo toho se narkoman vytrhl, napadl nemocniční personál a strážníky a dal se na útěk.

„Dveře na fotobuňku ale nereagovaly na jeho chemií zvýšenou rychlost a muž do nich plnou silou narazil. Rozbil kompletně skleněnou výplň a o střepy se pochopitelně sám zranil. Hlídka jej zadržela na místě, ale na bezpečné zvládnutí zcela nepříčetného muže už byla zapotřebí posila v podobě dalších tří hlídek,“ informoval mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Přestože narkoman krvácel, dále napadal muže zákona i personál, až z něho krev stříkala. Jakákoli domluva s mužem byla nemožná.

Ilustrační foto.
Zákazník odmítal zaplatit za taxi z Prahy

„Strážníci proto museli znovu použít donucovací prostředky a zuřivě se bránícího muže doslova zalehnout, aby mu konečně mohla být přiložena pouta a zdravotníci jej mohli znovu ošetřit,“ popsal Sejkora. Muž seděl spoutaný a dostal tlumící injekci, přesto nevydržel sedět v klidu a kvůli požití návykových látek se klepal. Poté skončil na záchytné stanici.

„Krom policejních hlídek zaměstnala událost celkem čtyři hlídky strážníků, zdravotníky tří nemocničních oddělení a dvě posádky záchranné služby. Kvůli výši způsobené škody za rozbité dveře si celou věc převzala policie jako trestný čin,“ zhodnotil Sejkora.

A dodal, že uniformy tří strážníků potřísněné krví narkomana museli poslat na důkladné vyčištění a vyhodit přijde i jeden pár protiúderových rukavic.