Na tísňové lince 156 přijali pardubičtí strážníci hovor od dělníka, který se pokoušel opravit fasádu jednoho z domů na sídlišti Závodu míru. Muž ale nechtěl pomoct se stavebními pracemi, ale od agresivního opilce, který se na místě vyskytl. Protože krom urážení a pokřikování začal do dělníka i strkat, byl příjezd hlídky více než žádoucí. 

"Strážníci na místě nalezli jim známého třiapadesátiletého muže. Ten si z přítomnosti městské policie pranic nedělal a zcela zjevně nebyl schopen ovládat své chování a jednání. Orientační dechovou zkoušku odmítl, a tak strážníci na místo přivolali lékaře. Ten rozhodl, že muž bude převezen na záchytnou stanici," uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová. 

I u převozu museli strážníci asistovat. Agresivní muž nehodlal polevit ani se uklidnit. Cesta do Hradce Králové, kde je nyní nejbližší otevřená záchytná stanice, také není zrovna krátká. "Asistence dvou hlídek při jeho převozu byla proto zcela namístě. Účet za své chování si od strážníků převezme po svém propuštění z tohoto zařízení v místě svého pobytu," dodala Lenka Uskobová.