Patrně se mu zdálo, že by napadený neměl telefonovat a tak jej vší silou udeřil do hlavy a z místa odešel. Zraněného a viditelně otřeseného muže si všiml strážník, který projížděl okolo. Napadeného 21letého muže se ujal, usadil jej do služebního vozidla a podle získaného popisu vyrazil po čerstvé stopě dohledat útočníka. To se podařilo na Hradecké ulici. Podezřelý muž se vzápětí k útoku doznal, přiznal se k dřívějším kriminálním deliktům obdobného charakteru i k tomu, že je tomu sotva rok, co za ně byl propuštěn z výkonu trestu. Zraněného muže si kvůli přetrvávajícímu otřesení převzala záchranná služba, agresivního útočníka, který byl navíc pod vlivem alkoholu a nadýchal 1,64 promile alkoholu, si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie České republiky.

Zachráněné káně

Víkendová záchranná akce z Pardubic. Naše hlídka našla na nadjezdu u Parama ležící káně. Naštěstí nebyl dravec mrtvý, ale jen otřesený a bohužel také se zlomeným křídlem. Strážníci se o něj postarali a čeká jej léčba v Pasíčkách. Jestli vám tahle zpráva udělala alespoň trochu radost, připomínáme, že i záchranáři ze Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. I oni potřebují finančně zachránit, protože krize dopadla i na ně. Více zjistíte, když kliknete na jejich webové stránky.

Kontroly bezdomovců i s teploměrem

Nejen kontrolou dodržování protiepidemických opatření, ale i prevencí šíření nákazy se zabývají naši strážníci. Ke zdejší komunitě osob bez domova přistupuje Městská policie Pardubice aktivně, sami je v terénu vyhledáváme a kontrolujeme jejich zdravotní stav. Jde o naši pravidelnou činnost i v době bez mimořádných opatření. Nyní se ale navíc přímo v terénu zaměřujeme i na prevenci šíření onemocnění Covid-19. Hlídky u příležitosti kontrol i měří tělesnou teplotu. V případě zdravotních obtíží asistent prevence kriminality domlouvá návštěvu lékaře a další nezbytná opatření. Zároveň vysvětlujeme a dohlížíme na dodržování aktuálních hygienických pravidel a to včetně poskytnutí roušek, jestliže to situace vyžaduje. Pro případné podezření na nákazu je připraveno i několik karanténních bytů.

Z naší zkušenosti právě bezdomovci patří k těm nejméně disciplinovaným pacientům. Ač pro ně Statutární město Pardubice zajišťuje ubytovací služby, lékařská vyšetření a další služby, ne vždy se tato snaha setká s odpovědnou reakcí. Přítomnost strážníků tak funguje jako připomínka potřeby odpovědnějšího chování.