Avizovaná velká amnestie v Českých věznicích ke konci roku 2009 zřejmě v některých případech nebyla zas tak šťastnou volbou. Jeden z omilostněných trestanců z věznice Horní Slavkov totiž po pár hodinách svobody skončil opět v rukách policie a to přímo na pardubickém hlavním nádraží.

Dotyčný vězeň se nejdříve ze všeho opil. Nedávno propuštěný trestanec ale na sebe svým chováním upozornil pracovníky pardubického nádraží a dozorčího nástupiště dokonce napadl. Agresivně si počínal i ve chvíli, kdy dozorčímu nástupiště přišla na pomoc i bezpečnostní služba, která hlídá nádražní halu. Na místo proto zamířili i strážníci pardubické městské policie.

A ani před uniformami neztratil výtržník respekt. Ve chvíli, kdy strážníci na místo dorazili a pokoušeli se jej zadržet, začal se muž chovat agresivně. Ve chvíli, kdy se strážníci rozhodli muže prohledat, zdali u sebe nemá zbraň se dotyčný vysmekl, popadl židli a předtím, než byl zpacifikován, s ní stihl i zaútočit na jednoho ze strážníků.

U zadrženého muže nalezla hlídka strážníků mimo jiné i dva nože, ty už ale naštěstí nestihl proti nikomu použít.

Dotyčný tak vyměnil po několika hodinách pobytu na svobodě prostor cely za protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění na něj bude zřejmě čekat obvinění z trestného činu útok na veřejného činitele.