Je mezi nimi 16 stížností na rušení nočního klidu, celkem 14 případů bylo se zvířaty a strážníci také řešili 6 drobných krádeží, z nichž jedna skončila jako trestný čin, protože pachatel nebyl v tomto oboru žádným nováčkem. Rovněž i celý tento prodloužený víkend probíhaly kontroly dodržování provozní doby restauračních zahrádek. Správnímu orgánu strážníci oznámí jednu provozovnu, která podmínky na Pernštýnském náměstí porušila.

Jeden víkendový kuchařský souhrn už jsme vám servírovali, tady je k němu ještě dodatek.

Alkohol ztěžuje ovládání i život

Prodloužený víkend znamenal také četné potíže s opilými lidmi. Za všechny případy tu máme dva ukázkové. Tím prvním byl muž v Ohrazenické ulici, který znaven konzumací opojných nápojů odložil nejprve kolo, poté část oděvu a nakonec sebe a to před zaparkovaná vozidla na pozemní komunikaci. Spícího 29letého muže nakonec po trpělivém úsilí hlídka probudila. Při té příležitosti mu v dechové zkoušce vyšlo úctyhodné číslo 3,46 promile alkoholu v dechu a den zakončil pobytem na záchytné stanici.

Dalšího opilce už museli strážníci krotit až s použitím donucovacích prostředků. V Havlíčkově ulici dvojice mužů obtěžovala kolemjdoucí. V hrubém jednání pokračovali i směrem ke strážníkům, odmítali spolupráci i prokázání totožnosti a 37letý muž se přitom proti strážníkovi i rozmáchl. Rána už nedopadla, zato pachatel dopadl dle očekávání. V poutech byl převezen na záchytnou stanici, kde mu po vystřízlivění z více než dvoupromilového opojení byla uložena sankce za opakované neuposlechnutí výzvy.