Spadla klec! Mumie, jak se říkalo lupiči, který si před nedávným přepadením nymburské banky omotal hlavu fáčem, byl dopaden přímo při dalším pokusu o vyloupení banky.

Pouta mu na rukou zacvakla v pondělí v půl čtvrté odpoledne. Ve chvíli, kdy ve svém tradičním maskování chtěl přepadnout pobočku jedné z bank přímo v centru Pardubic. Jenže to už jej měli nymburští kriminalisté několik dnů v hledáčku a sledovali jej. Bylo tak otázkou času, kdy muž udělá chybu. To se stalo právě v pondělí odpoledne v Komerční bance na náměstí Republiky. Kriminalisté v civilu, kteří muže sledovali už od domovních dveří. Když si omotal hlavu fáči a vstoupil do banky, vyrazili za ním. Maskovaný muž se tak dostal jen pár kroků za vstupní dveře. V tu chvíli jej na zem srazili kriminalisté a přiložili mu pouta. Na místo ale musel být povolán i pyrotechnik. Muž totiž nesl krabici, která měla ukrývat výbušný systém. "K žádnému ohrožení osob nedošlo, pyrotechnik potvrdil pouze to, že se jednalo o neškodnou atrapu výbušniny," uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Zadržení potvrdila Potočná. „Byl zadržen při pokusu o další přepadení banky v Pardubicích. V tu dobu se už naši kriminalisté o jeho osobu nějaký čas zajímali. Ve středu bylo státním zástupcem rozhodováno o uvalení vazby,“ řekla Potočná.

Hrozí mu až 10 let vězení

V případě odsouzení hrozí muži až desetiletý pobyt za mřížemi. Podle informací policistů se jedná o zoufalého člověka, kterého ke krajnímu řešení přivedla finanční tíseň. Žádnou další trestnou činnost nemá podle dostupných informací v poslední době na svědomí.

Nymburskou pobočku GE Money Bank na Palackého třídě navštívil s imitací bomby v pondělí 13. července. S obličejem omotaným fáčem požadoval po pokladní peníze. Dostal však jen velmi částkou, která se ani nepřiblížila 10 tisícům korun. Hned po přepadení byl údajně k vidění přímo na nymburském náměstí a později také v Poděbradech. Pohyboval se v autě a jeho nápadný zjev si lidé dobře pamatovali. Ačkoliv řada z nich si myslela, že se jedná o ošetření po úrazu. „Kriminalisté měli řadu poznatků od lidí, kteří na základě medializace případu sdělovali poznatky o jeho pohybu,“ doplnila policejní mluvčí.