„Pachatelé ve věku dvacet a jedenadvacet let nejprve ´udělali´ pumpu v Přelouči, to bylo posledního října 2006. Zdeněk P. a Filip H. vešli kolem třinácté hodiny do prodejny u čerpací stanice Benzina. Jeden poté zůstal u dveří a hlídal a druhý přistoupil k pultu, vytáhl pistoli, namířil ji na prodavačku a chtěl peníze. Žena mu vydala 28 tisíc korun a oba mladíci odešli. Ve voze pak na nich čekali jejich komplici,“ popsal nám tehdejší situaci jeden z pardubických policistů. Celou akci s téměř totožným scénářem si pak mladíci zopakovali jen o dva dny později. Tentokrát si vyhlédli pumpu Euro Oil v Týnci nad Labem. „I tady pohrozili čerpadlářce pistolí a vyinkasovali od ní patnáct tisíc korun,“ dodal našemu Deníku policista. Ještě ten samý den se všichni přesunuli do obce Voleč, kde opět přepadli obsluhu čerpací stanice. Prodavačka však zachovala chladnou hlavu a přesto, že měla v kase přes padesát tisíc korun, řekla, že peníze nemá. Zřejmě se nezalekla ani namířené pistole, přestože se jednalo „jen“ o plynovou zbraň. Pachatele její reakce nejspíš vyvedla z míry, a tak raději z prodejny odešli.

Kamerový systém umístěný na prodejnách je však odhalil a pomalu se nad nimi začala utahovat smyčka. Než však byli zadrženi policií, stačili ještě vykrást čerpací stanici v Lázních Bohdanči. „Zde se nejednalo o loupež, pumpu vykradli, když bylo zavřeno. Odcizili zde cigarety a alkohol,“ potvrdil nám soudce pardubické okresní justice Karel Gobernac, který se případem zabýval. Pak již bylo otázkou času, kdy se podaří policistům mladíky zadržet. „To zařídila 4. listopadu bohdanečská městská policie, která již po nich šla. Mladíky viděla v autě a zastavila je. Všichni poté skončili před soudem,“ dodal Karel Gobernac.
Zdeněk P., jako kápo celé party, dostal čtyři roky nepodmíněně. Filip Ch. tři roky a Tomáš H. dva roky. Pouze s podmínkou vyvázl Aleš H., který se účastnil jen jedné z těchto akcí a to navíc jen jako spolujezdec. Zůstal totiž v autě a vůbec nešel ven. Podle soudu se tedy nejedná ani o spolupachatelství, ale jen o pomoc. Zbylí tři pachatelé jsou od listopadu ve vazbě.