Bludy z xenofobie před nádražím za 500. To není otázka z televizního kvízu, ale výsledek nevhodného chování před hlavním nádražím. Tam jeden myslitel pod vlivem alkoholu neudržel verbální agresivitu na uzdě.

"Strážníky na podivného muže upozornil na lince 156 oznamovatel s tím, že před nádražím je muž, který vykřikuje rasistická hesla a jeho chování nesplňuje běžné společenské normy. Vyslaná hlídka muže zastihla právě ve chvíli, kdy chtěl z místa odjet taxíkem," uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

Strážníci samozřejmě od muže, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, požadovali vysvětlení jeho nevhodného chování.

"Dostalo se jim odpovědi, že muži vadí imigranti. Hlídka mu vysvětlila, že způsob jeho projevu je v rozporu se zákonem. Muž tuto skutečnost akceptoval a za své chování se omluvil. Pětisetkorunovou pokutu, kterou od strážníků inkasoval, ihned zaplatil a prostor před nádražím opustil," dodala Lenka Uskobová.

A tím ostudy opilců před nádražím neskončily. Strážníci tam museli znovu poté, co dostali další hlášení. Tentokrát šlo o bezvládného ležícího opilce na chodníku, což potvrdil i městský kamerový systém.  

"Muž sice na chodníku ležel, ale před příjezdem strážníků se pokusil vstát (úspěšně), pomočit květinový záhon (úspěšně), upadnout a způsobit si tržnou ránu v obličeji - opět úspěšně," popsala následnou anabázi mluvčí strážníků. 

Hlídka tak se zraněným a evidentně opilým mužem vyčkala ještě na příjezd záchranné služby, které byl 41letý muž, který nadýchal 2,47 promile alkoholu, předán k transportu do zdravotnického zařízení.