Zastupitelstvo města Lázně Bohdaneč v srpnu 2017 rozhodlo o tom, že kvůli mlžení kolem sportného projektu sportovní haly nebude na bývalé vedení města podávat trestní oznámení. To však stejně přišlo.

"Podal jsem jej já, už mi to jejich chování bez sebemenšího pokání poté, co chtěli rozkrást desítky milionů, lezlo krkem," řekl Vladimír Šebek, místostarosta Lázní Bohdaneč.

Policie se podnětem zabývá od 7. března letošního roku na základě oznámení učiněného prostřednicvím okresního státního zastupitelství.

Důvodem je podezření z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku, kterého se mělo podle obvinění dopustit bývalé vedení bohdanečské radnice. Studii na stavbu sportovní haly u základní školy zadalo v rozporu se záměrem schváleným zastupitelstvem. To původně počítalo s částkou kolem 65 milionů, studie se však zabývala projektem v celkové výši 300 milionů a její pořízení stálo městskou kasu částku kolem 7,5 milionu korun.

Projekt nákladné stavby ke které se bez vědomí zastupitelstva přidružila i rekonstrukce školy, muselo město opustit a nechat vypracovat jiný, skromnější.