Dřív loupil, teď kradl

Podle našich informací se jedná o mladíka, který společně s několika svými kumpány přepadal před několika lety benzinové pumpy v Lázních Bohdanči a ve Volči. „Zdeněk p. tehdy dostal čtyři roky. V roce 2008 pak byl propuštěn na podmínku. V tu dobu pobýval u rodičů a prarodičů, kde postupně kradl šperky za několik desítek tisíc korun a peníze. Matce sebral patnáct tisíc. Kromě toho si od babičky i matky peníze půjčil. Ty jim ale nevrátil. Na odcizenou platební kartu jim pak vybral další peníze,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Následně to celé prasklo a okradení vše oznámili na policii. Přestože matka nakonec vzala žalobu zpět, děda s babičkou tak z výchovných důvodů neučinili.

„Zdeněk P. byl pro trestný čin krádeže odsouzen k jednomu roku odnětí svobody,“ potvrdil našemu Deníku pardubický okresní soudce Karel Gobernac. „Obžalovaný se ke krádeži plně doznal,“ dodal soudce. Podle něj se na krádeže přišlo poté, co z banky přišly majitelům karty sms o výběru z bankomatu.