Octem a rock ´n´ rollem se rozhodl zakročit proti červotočům ve svém domě 75letý muž. První kdo ale reagoval, byla jeho stejně stará sousedka.

Ta přivolala strážníky.

"Muž prý chtěl vyzkoušet návod na vyhánění červotočů hudbou, který viděl v televizi, tak si v pátek v poledne doma pustil starý dobrý rock 'n' roll," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová. Vzájemná dohoda mezi sousedy nezafungovala, muž trval na vymítání škůdců hudbou.

Ale ani strážníci při příjezdu na místo nezaznamenali přílišný hluk nikde v ulici a vyslechli si verzi obou stran sporu. "Dlužno podotknout, že oba byli ve svém tvrzení velmi umanutí. Zatímco muž obhajoval nutnou likvidaci červotočů nejen hudbou, ale i octovými návnadami, žena zase neustále tvrdila, že ji doma hučí zeď. Strážníkům se hlasitost hudby nejevila nikterak neúnosná, naopak hrála tak, že byla slyšet pouze v místnosti, nikoliv před anebo v sousedním domě," dodala Klementová.

Nakonec si strážníci šli poslechnout situaci i do ženina domu. Tam však shledali absolutní klid. "Vzhledem k vyššímu věku obou aktérů strážníci nic neřešili, oba seniory vyslechli, zjistili skutečný stav věci a místo opustili," uzavřela Klementová. Jestli hudba skutečně na červotoče fungovala tak zůstává otázkou.