Sdělením podezření z trestného činu vydírání skončila mravenčí práce pardubických kriminalistů. „62letý muž z Přelouče měl údajně požádat svého známého ze stejného města o deset tisíc korun. Na tom by asi nebylo nic divného, kdyby si muž pro peníze nepřišel s výhrůžkami zabitím a se zavíracím nožem v kapse,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Mikešová.

„Když zazvonil u dveří, přišel mu zřejmě nic netušící pán otevřít. To, co údajně následovalo, asi nečekal. Hned po jeho příchodu ho čekající host uchopil za oděv pod krkem a přitiskl jej ke zdi. Zřejmě proto, aby svým gestům dodal patřičný důraz, začal muži slovně a pak i fyzicky vyhrožovat. Na pomoc si přinesl otevírací nůž, který v průběhu napadení vytáhnul z kapsy. Ten poté přiložil muži na krk. Po celou dobu po něm požadoval peníze, které mu měl v minulosti poškozený přislíbit za jeho pomoc s podnikáním. Protože na výhrůžky napadený nereagoval, začal jej podezřelý vybízet ke spolupráci tak, že použil mnohem drsnější domluvy. Opět bezvýsledně. Nakonec muže pustil s tím, že se pro peníze vrátí,“ sdělila mluvčí.

Incident si poškozený nenechal pro sebe a vše nahlásil na linku 158. Když se pro „své“ peníze násilník vrátil, poškozený nezaváhal a přivolal na pomoc policii. Násilníkovi hrozí v případě prokázání viny až osm let odnětí svobody.