Třicetiletý muž se v ranních hodinách pokusil zatáhnout do křoví žačku šesté třídy, která šla do školy.  Díky křiku si ale situace všimli kolemjdoucí a muže zadrželi do příjezdu policejní hlídky. Mezi zachránci byla i jedna policistka v civilu, která doprovázela do školy své dítě. Pachatele, na kterém klečeli spolu se školníkem až do příjezdu hlídky městské policie ale těžko popsat jako normálního člověka.

Třicetiletý muž, který údajně pracuje jako hlídač v jednom z obchodních domů v Pardubicích, měl pod oblečením dámskou podprsenku a na sobě navlečenou jednorázovou plenu. Z té mu ale navíc vyčuhovaly pruhy syrového masa, pravděpodobně zvířecího. Muž byl navíc silně podnapilý. Krátce po zadržení u něj byla naměřena hodnota 2,5 promile alkoholu a místo k výslechu musel být převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Teprve až po jeho vystřízlivění se přestěhoval do policejní cely.

Kriminalisté jej totiž viní ze zvlášť závažného trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu a vzhledem k věku oběti připadá pro pachatele v úvahu trest v délce trvání pěti až dvanácti let. Pachatele soudce v pátek poslal do vazby.