Jednatřicetiletý cizinec si alkoholem přivodil zlostnou náladu a nebál se jí ventilovat. Prvním jeho cílem byla obsluha herny, kterou začal častovat hrozbami smrtí, ale vzápětí se rozhodl utéct.

"Jelikož se jednalo o podnik hlídaný agenturou, její pracovník se za agresorem vydal a v nedaleké ulici jej oslovil. Na to zuřivec reagoval okamžitým útokem proti pracovníkovi ostrahy, poté vzal větší kámen, který hodil na vozidlo agentury, čímž ho poškodil. Ostraha po tomto incidentu okamžitě zavolala na tísňovou linku městské policie a požadovala pomoc," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Během tohoto telefonátu se dal cizinec opět na útěk, ale hlídač jej pronásledoval a informoval strážníky o jejich pohybu. V centru města u jedné ze světelných křižovatek poblíž obchodního centra oba muže hlídka dohledala.

"Cizinec odmítal poslechnout zákonné výzvy a zkomolenou češtinou vyhrožoval strážníkům, že je zabije," uvedla Klementová. Ke zhmotnění slibovaného zabíjení nedošlo, cizinec se vzápětí octil na zemi a v poutech. Bojoval i s první dechovou zkouškou. Tu druhou, provedenou už přivolanou policejní hlídkou pak absolvoval s výsledkem 1,74 prominle alkoholu v dechu.