Další vozidlo vybavené aktivním antiradarem zřejmě ve středu kolem poledne odchytili pardubičtí policisté z hlídkové služby při měření rychlosti na ulici Hradecká.
Radar opět při zaměření BMW řady X6 oznámil chybovou hlášku a nebyl schopen u vozidla změřit rychlost jízdy.

Kdekoliv jinde v republice by takové vozidlo zřejmě pokračovalo v jízdě a policista by to prostě považoval za selhání techniky. Jenže policisté v Pardubicích, zdá se, četli návod k použití laserového radaru mnohem pečlivěji a vědí, že ne všechny chyby má na svědomí technika.

„Policisté na místo pozvali pracovníky pardubického magistrátu, kteří vozidlo zajistili a předali ho k odborné expertize znalci z oboru dopravy. Za poslední dobu je to již čtvrté zajištěné vozidlo, u kterého pardubičtí policisté zjistili podezření z používání aktivního antiradaru. Pokud se řidiči prokáže užívání vozidla s aktivním antiradarem, hrozí mu od správního orgánu pokuta až do výše 100.000 korun,“ uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

V Pardubicích se jedná již o šesté vozidlo, u kterého policisté měli důvodné podezření na aktivní antiradar. Čtyřmi případy se teď zabývají znalci z oboru dopravy. Poslední případ zajištěného antiradaru je ale unikátní i tím, že zařízení bylo tentokrát skutečně dokonale maskováno v mřížce předního chladiče.

Senzory byly umístěny za plastovou krytkou a bez rozebrání přední masky se k nim zřejmě nebude možné dostat.
Řidič vozidla, stejně jako v ostatních případech tvrdil, že o žádném takovém zařízení vůbec neví.