Vloupal se dovnitř a začal se vlámávat do dřevěných beden. V těch se nalézaly nejrůznější měděné součástky. V jeho činnosti jej vyrušila až zásahová jednotka z agentury Vidocq.

„Pachatel se sice šikovně schoval, ale nebylo mu to nic platné. Byl zadržen a předán přivolaným policistům. V krátké době je to již čtvrtý případ, kdy jsme přímo při krádeži kovového materiálu takto zadrželi pachatele,“ uvedl velitel zásahové jednotky Stanislav Horáček.

Nedávno byla například v Pardubicích zadržena dvojice pachatelů (na snímku), kteří z areálu firmy Sudop chtěli ukrást železné pažnice za čtrnáct tisíc korun. Šestadvacetiletý muž se zpovídá z trestného činu krádeže, jeho čtrnáctiletý komplic se trestní odpovědnosti zřejmě vyhne.

Zloději železa ale v poslední době i zesilují svou agresivitu. Začátkem června dokonce u Moravan při snaze vyhnout se zatčení použili dokonce automobil jako zbraň a pokoušeli se přejet policistu!

„Policisté přijali oznámení týkající se právě probíhající krádeže. Dvojice mužů snědé pleti měla podle informací prohledávat stodolu oznamovatele a pokoušet se odcizit kovový materiál,“ uvedl tiskový mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Dvojici pachatelů se i přes jejich nebezpečné jednání podařilo policistům zadržet.

„Dvacetiletému řidiči osobního vozidla bylo v minulých dnech sděleno obvinění z trestných činů krádeže a útoku na úřední osobu se zbraní, za což mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Jeho osmadvacetiletý spolupachatel byl obviněn rovněž z krádeže a hrozí mu až pětileté odnětí svobody,“ doplnil Bocán.

Kriminalisté v případě obou mladíků navíc odhalili i další jejich trestnou činnost – vesměs šlo o krádeže železa či benzínu. „Obvinění z trestného činu krádeže je jim sděleno ve třetím odstavci, neboť se dopustili více trestných činů. Tím pochopitelně způsobili i škodu většího rozsahu a tomu odpovídá také vyšší trestní sazba,“ uzavřel policejní mluvčí.

(sejk)