Rozmohl se nám tu takový nešvar. Zloději na místě činu v Pardubicích nechávají své partnerky. V tomto týdnu se tato nezvyklá situace stala již podruhé, v obou případech zasahovali strážníci městské policie. V předchozím případě 60letý muž, dokonce v tom samém obchodě, na útěku zanechal na místě činu manželku, zatímco sám na útěku rozbil dveře za až 50 000 korun.

Zdroj: Městská policie Pardubice


Tentokrát se pětadvacetiletý muž, doprovázený svou přítelkyní, se rozhodl z obchodu utéct s odcizenou lahví alkoholu. "Pustil se do ostrého sprintu, který zkombinoval se zápasem v řecko-římském stylu, to když povalil na zem pracovníka ostrahy, kterému navíc roztrhl kalhoty. Jeho přítelkyně tak zdatná sportovkyně nebyla, takže zůstala v obchodě," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Když zloděj zjistil, že na další útěk už je sám, nereagoval jako jeho předchůdce ale pro partnerku se vrátil.

"Počínal si opravdu neohroženě, a stejně jak rychle z obchodu vyběhl, tak do něj zase vběhl. Rozbíjení dveří se jako v minulém případě naštěstí nekonalo. Podezřelý se ovšem vrhl na pracovníky ostrahy, svou přítelkyni násilím vysvobodil a spolu se dali na útěk," dodala Lucie Klementová.

Romantika na útěku netrvala dlouho. Dvojici krátce poté zaměřil městský kamerový systém cestou na hlavní nádraží, kam už také směřoval hlídkový vůz městské policie.

"Když pár zahlédl přijíždějící vozidlo městské policie, pokusil se rychle nastoupit do právě přijíždějícího trolejbusu. To se jim ale nepovedlo. Hlídka si pro ně došla přímo do dopravního prostředku. Oba útěkáře poté dovedli zpět do obchodního domu, kde pracovníci ostrahy potvrdili, že se jedná o podezřelé pachatele. Pětadvacetiletý muž nebyl v tomto počínání nováčkem, za obdobné jednání byl již trestán, proto si jej přijela na místo vyzvednout hlídka státní policie, která si tímto i celý případ převzala," uzavřela Lucie Klementová.