Strážníci vyjížděli v úterý k velkému počtu událostí. V jednom případě se jednalo o vysvobození dvou lidí, kteří se zapomněli po zavírací hodině na centrálním hřbitově v Pardubicích. Jejich dalším úkolem bylo také vyřešit krádež oblečení v obchodě, které se dopustila třicetiletá žena. Ta se bez zaplacení pokusila odnést věci za více než 5600 korun, nicméně z prodejny si nakonec odnášela jen pokutu.

Mezi nejčastější události však patřily výjezdy k opilcům. Na Palackého třídě musela hlídka zasahovat u sedmatřicetileté ženy, která po vyprázdnění lahve vodky nadýchala 4,15 promile alkoholu. Ženu pak převzala do péče záchranná služba, která ji odvezla do nemocnice.

Protiletadlový kanón a důlní trhavina. Lidé nosili při amnestii zbraně na policejní služebny.
Protiletadlový kanón a důlní trhavina. Lidé z Pardubicka nosili zbraně policii

Následně se městská policie zabývala také dvacetiletým mužem, který na tomtéž místě obtěžoval svým agresivním chováním. „Na zákonné výzvy k prokázání totožnosti reagoval arogantně a vulgárními nadávkami, které tentokrát směřoval i vůči strážníkům. Poté, co opakovaně neuposlechl, jej strážníci za použití donucovacích prostředků zajistili a pro zjevnou opilost, která mu bránila v kontrole vlastního chování, jej předali na záchytnou stanici,“ uvedl tiskový mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora. Muž nadýchal 2,8 promile alkoholu a za své jednání dostal pokutu. (map)